• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ruszyła kampania przed II turą

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 19.11.2014 19:38

  - Hasłem kampanii przed II turą wyborów będą dwa słowa: "Wybierzmy uczciwość". Jesteśmy przekonani, że razem możemy te wybory wygrać - mówił 19 listopada przed historyczną salą BHP Andrzej Jaworski, kandydat na prezydenta Gdańska.

  Konferencją prasową, podczas której Andrzej Jaworski przedstawił gdańskich radnych PiS, rozpoczęła się kampania wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich. Według wstępnych danych w nowej radzie miasta Prawo i Sprawiedliwość podwoiło swoją obecność, uzyskawszy 12 mandatów. 22 mandaty w 34 osobowej radzie przypadły Platformie Obywatelskiej. Radni PiS podczas konferencji dziękowali za okazane im zaufanie i oddane głosy. Zachęcali także do licznego udziału w II turze wyborów, która odbędzie się 30 listopada.

  - Mam nadzieję, że proces, który się rozpoczął, doprowadzi do ostatecznych zmian w Gdańsku. Gdańsk ma szansę się lepiej rozwijać. Widzę tu ogromne rezerwy do wykorzystania - mówił Jerzy Milewski.

  - To, co dzieje się wokół wyborów, pokazuje jak bardzo chore jest polskie państwo. Tak samo chory jest Gdańsk. Mam nadzieję, że przyszła pora na zmiany i społeczeństwo zaczyna to dostrzegać - podkreślał prof. Piotr Czauderna.

  - Prosimy o udział w II turze wyborów, która mamy nadzieję, wyłoni nowego prezydenta miasta Gdańska, co umożliwi nam skuteczne działania na rzecz wszystkich obywateli, a nie wybranych grup społecznych, co według mojej opinii ma miejsce dzisiaj - stwierdził Piotr Walentynowicz.

  - Przed nami druga tura, która odbywać się będzie w Andrzejki. Mam apel do wszystkich Gdańszczan: W Andrzejki głosujmy na Andrzeja… Jaworskiego - apelował Jacek Teodorczyk.

  Kandydujący na stanowisko prezydenta miasta Andrzej Jaworski podkreślał, że na liście kandydatów jego ugrupowania w wyborach samorządowych znaleźli się nie tylko członkowie partii. - Są tu osoby, które nas popierały, a które do PiS nie należą. To pokazuje różnicę w podejściu do kształtowania listy, ale i sposobu reprezentowania mieszkańców - stwierdził.

  - Od dzisiaj zaczynamy spotkania z mieszkańcami. Wracamy do projektu 21 postulatów dla Gdańska. Spotkania odbywać się będą we wszystkich dzielnicach, ale od jutra będziemy także prowadzić konferencje merytoryczne, w których poruszać będziemy konkretne problemy dotyczące miasta - zapowiedział. - Dzisiaj w Gdańsku mamy te same problemy, niezależnie z jakiej partii czy stowarzyszenia jesteśmy - mówił Jaworski. - Jesteśmy dla wszystkich i rozmawiamy ze wszystkimi - dodał.

  - Zwracamy uwagę na kolejne nieprawidłowości i akty oskarżenia w wydziale mieszkalnictwa - mówił kandydat na prezydenta nawiązując do hasła ʺwybierzmy uczciwośćʺ, pod którym odbywać się będzie kampania PiSu. - Ostatnie informacje na ten temat są sprzed kilku dni. A miasto milczy. Chcielibyśmy wiedzieć dlaczego cały czas, w tym czy innym wydziale dochodzi do kolejnych akcji, które nie przysparzają chluby miastu. Ktoś za to odpowiada - stwierdził.

  Rządzący Gdańskiem od czterech kadencji Paweł Adamowicz w pierwszej turze uzyskała 46,05 proc. głosów.  Andrzej Jaworski z PiSu był drugi z wynikiem 26,15 proc. - Opozycja w Gdańsku ma 54 procent - zaznaczył komentując te wyniki Kazimierz Koralewski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół