• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Czas życzeń

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 24.12.2014 00:33

  - Życzę, byśmy się utożsamiali z urzędami, które sprawujemy. Wszystko, czym żyjemy, składamy w betlejemskim żłóbku oplecionym naszą modlitwą - mówił do pracowników kurii abp Sławoj Leszek Głódź.

  Dni poprzedzające święta Bożego Narodzenia są tradycyjnie czasem, w którym metropolita odbywa spotkania opłatkowe z przedstawicielami różnych środowisk archidiecezji. W miniony piątek najpierw o godz. 10 w pocysterskim refektarzu zgromadziły się siostry zakonne, następnie o godz. 11.30 w Sali Gotyckiej spotkał się z pracownikami gdańskiej kurii.

  - Radość, którą zapowiedzieli aniołowie, jest też radością, która wypełnia nasze serca. Nie jest ona związana z przeszłością, ale z wiecznym dzisiaj naszego zbawienia. To radość, którą przeżywamy szczególnie podczas każdej Eucharystii. Za ten dar codziennej Eucharystii, sprawowanej także w naszych kaplicach, składamy na ręce przewielebnego księdza arcybiskupa i wszystkich kapłanów, którzy nam posługują, wielką wdzięczność - mówiła w imieniu sióstr s. Blanka Sławińska, była przełożona polskiej prowincji sióstr pallotynek. - Niech Pan Bóg będzie wielką mocą, niech Książę Pokoju przyjdzie, dotknie i wypełni swoją radością to, co jeszcze jest może obszarem smutku i cierpienia - dodała.

  Metropolita w słowie skierowanym do sióstr przypomniał cele ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Życia Konsekrowanego. Zachęcał także, aby na przyszłość zakonów patrzeć z chrześcijańską nadzieją. Podziękował również siostrom za ich cichą posługę oraz modlitwę, jaką zanosiły podczas jego choroby.

  - Noc niezwykła Bożego Narodzenia, jak zawsze, tak też i tym razem, niesie ze sobą misterium. Oto tej nocy otwiera się niebo. Bóg daje nam swojego Syna - Miłość. Wszystkim: bogatym i biednym, małym i wielkim tego świata. A kiedy zatrzymujemy się nad betlejemskim żłóbkiem, wydaje się nam, że przyszedł do każdego z nas osobiście - przypominał podczas życzeń składanych w imieniu kurialistów ks. Jerzy Więcek, oficjał Trybunału Metropolitalnego.

  Spotkanie z pracownikami kurii stało się też okazją do podziękowania za pracę ks. inf. Stanisławowi Bogdanowiczowi, który w październiku tego roku odszedł z funkcji proboszcza bazyliki Mariackiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół