• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Noc modlitwy i pojednania

  Agnieszka Lesiecka

  dodane 13.03.2015 11:25

  - Pragniemy odpowiedzieć na wezwanie Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Istnieje dzisiaj ogromna potrzeba, by przepraszać Boga za nasze uchybienia i grzechy - mówi o rozpoczętej w piątek w gdyńskiej kolegiacie nocy modlitwy i pojednania ks. prał. Edmund Skalski.

  Już po raz drugi w gdyńskiej kolegiacie NMP wierni mieli okazję, by uczestniczyć w całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z okazją do spowiedzi św. Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka akcja "24 godziny dla Pana" rozpoczęła się 13 marca 2015 roku, w piątek III tygodnia Wielkiego Postu o godz. 17.00 i trwała do sobotniego popołudnia.

  - W adorację angażują się kapłani z całego dekanatu, którzy według ustalonego wcześniej grafiku przez całą dobę będą pełnić dyżury w konfesjonale - relacjonuje ks. Skalski. - Adorację rozpocznie nabożeństwo pokutne, odprawione w piątek o godz. 17.00. Później rezerwujemy czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. To będzie modlitwa w ciszy. Całość zakończy Eucharystia w intencji Gdyni. Rozpocznie się ona o godz. 17.00 w sobotę - wyjaśniał przed akcją ks. proboszcz.

  W zeszłym roku abp Sławoj Leszek Głódź poprowadził nabożeństwo pokutne rozpoczynające 24-godzinną spowiedź   W zeszłym roku abp Sławoj Leszek Głódź poprowadził nabożeństwo pokutne rozpoczynające 24-godzinną spowiedź ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Poprzez swój grzech ranimy Kościół. Nasze słabości nie tylko dotykają nas samych. Stąd tak ważny jest wymiar wspólnie podejmowanej pokuty - mówi ks. Edmund Skalski. Proboszcz kolegiaty zachęca, by modlitwę o miłosierdzie dla grzeszników połączyć z prośbą o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

  Jak dodaje zeszłoroczna akcja "24 godziny dla Pana" cieszyła się sporym zainteresowaniem wiernych. Ma głęboką nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. - W naszym dekanacie przez całą niedzielę mówiliśmy o tym, zapraszaliśmy, wywiesiliśmy plakaty, tłumaczyliśmy, na czym polega ta akcja. Jestem przekonany, że ta noc oczyszczenia, noc światła, jest nam wszystkim bardzo potrzebna - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół