• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pobiec w maratonie wiary

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 18.05.2015 19:05

  - Modliliśmy się przed chwilą słowami: "Wzbudź w nas pragnienie nieba". Święto Wniebowstąpienia jest tym pragnieniem przeniknięte. To właśnie ono przyprowadziło nas do seminarium - mówił 17 maja podczas Eucharystii w seminaryjnej kaplicy abp Sławoj Leszek Głódź.

  Mszą św. w seminaryjnej kaplicy odprawioną w gronie moderatorów seminarium oraz najbliższych współpracowników rozpoczęło się spotkanie metropolity z klerykami GSD. - W świętowaniu imienin uczestniczą najczęściej najbliżsi i rodzina. I tak jest również w przypadku imienin arcybiskupa metropolity. Świętowaniu imienin w sposób szczególny uczestniczy także Gdańskie Seminarium Duchowne - mówił na wstępie Eucharystii ks. Grzegorz Szamocki, rektor GSD. - W naszych modlitwach chcemy wyrazić więź ze swoim arcypasterzem, dziękując Bogu za to wszystko, co ksiądz arcybiskup czyni, a przede wszystkim za uczenie nas twórczego i pełnego oddania służenia Bogu i Kościołowi. Chcemy także wypraszać dla księdza arcybiskupa liczne łaski potrzebne do pasterskiej posługi - kontynuował.

  Homilię podczas Eucharystii wygłosił ks. Krzysztof Mudlaff, ojciec duchowny seminarium. W swoim słowie przywołał przykład apostołów, głoszących Ewangelię. - Można powiedzieć, że dla nich nie liczy się nic więcej, tylko to, aby jak najwięcej ludzi uwierzyło w Jezusa i otrzymało dar zbawienia. Wszystkie przeszkody, na które natrafiali, nie stanowiły dla nich większego problemu. Głosząc z determinacją słowo Boże, nie liczyli się z tym, co ich spotka, ponieważ ich serca były zakotwiczone w niebie - podkreślał kaznodzieja.

  Do pragnienia nieba w życiu głoszących Chrystusa nawiązał także metropolita. - Pragnienie nieba będzie podstawą waszego przyszłego kapłańskiego życia. Najpierw trzeba wzbudzić to pragnienie w nas samych, żeby później pobiec w tym maratonie, nawet z kamieniem w bucie, i pociągnąć innych za sobą - mówił abp Sławoj Leszek Głódź.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół