• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • W zdrowym ciele zdrowy duch!

  Justyna Liptak

  dodane 09.03.2016 18:15

  W środę 9 marca abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, poświęcił nową halę widowiskowo-sportową przy Szkole Podstawowej im. ks. prał. Józefa Bigusa.

  – Dobrze, gdyby to ogromne dzieło pracy rąk ludzkich i wielkiego wysiłku znalazło swoje odniesienie do Stwórcy, bo w zdrowym ciele zdrowy duch – mówił metropolita.   

  W uroczystości, która odbyła się w nowym obiekcie, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych województwa i powiatu kartuskiego, a także poseł Stanisław Lamczyk.

  – Dziś spełniają się nasze marzenia o hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Jestem pewna, że ten obiekt będzie spełniał założone funkcje i zaspokoi oczekiwania mieszkańców oraz gości korzystających z niej w przyszłości, gdyż będzie miała charakter ogólnodostępny – podkreśliła Ewa Kosznik, dyrektor szkoły.

  Szkoła Podstawowa w Baninie od momentu oddania do użytku w 1961 r. borykała się z brakiem pełnowymiarowej sali gimnastycznej dla swoich uczniów. Początkowo za boisko służyła zaadaptowana do tego celu polana w pobliskim lesie, która przestała istnieć po przeprowadzonej w latach 80. wycince drzew i przeprowadzeniu nowych nasadzeń. Uczniowie przenieśli się wówczas na plac przy budynku szkoły. To z kolei boisko przestało istnieć w 1987 r., kiedy to rozpoczęto budowę nowego skrzydła szkoły, w którym wygospodarowano niewielką salkę gimnastyczną o wymiarach 10 x 6 m, w założeniu mającą być dużą szatnią.

  – Mimo warunków, które można było uznać za niesprzyjające, aby sport uprawiać, my, jako placówka, możemy pochwalić się licznymi sukcesami naszych uczniów na przestrzeni lat. Wielokrotnie stawaliśmy na podium w takich konkurencjach, jak sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy, piłka nożna, piłka ręczna czy czwórbój lekkoatletyczny – wymienia E. Kosznik.

  Budowę obiektu rozpoczęto w październiku 2014 r., a zakończono w grudniu ubiegłego roku. W hali przewidziano 300 miejsc, dzięki czemu będzie ona mogła również spełniać rolę sali widowiskowej. Całkowity koszt inwestycji to prawie 9 mln złotych.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół