• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Zakochana w Zbawicielu

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 08.10.2016 15:36

  - Nie kwiaty ani modne fryzury zdobią twoje skronie, ale biała korona z pięcioma czerwonymi znakami, symbolizującymi pięć ran Chrystusa. Nosisz ją z pokorą i dumą, bo jest ona widzialnym znakiem twoich zaślubin ze Zbawicielem - mówił 8 października w oliwskiej kaplicy sióstr brygidek bp Wiesław Szlachetka.

  Kilkadziesiąt osób zgromadziła w Centrum Ekumenicznym sióstr brygidek kameralna uroczystość 25. rocznicy ślubów zakonnych s. Laury Lach. Mszy św. sprawowanej przez gdańskich biskupów pomocniczych oraz 11 kapłanów przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź. W uroczystości wziął udział także bp Marcin Hintz z Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

  Jak podkreślał w homilii bp Wiesław Szlachetka, imię "Laura" symbolicznie opisuje powołanie jubilatki. - Masz ukazywać światu wieczną młodość Ewangelii i nadawać smak światu. Twoje imię zdaje się zapowiadać także wieczną nagrodę - przygotowany przez Zbawiciela wieniec sprawiedliwości - podkreślał bp Wiesław.

  - Zakochałaś się w swoim Zbawicielu, którego poznałaś najpierw dzięki wierze swoich rodziców, zakorzenionej w religijnej tradycji Górnego Śląska. Jezusa wskazywała ci Maryja, Jego uśmiechnięta Matka w wizerunku pszowskiego sanktuarium. On pierwszy cię umiłował i wydał siebie samego za nas wszystkich w krzyżowej ofierze. Więzami tej miłości pociągnął cię do siebie. Położył cię jak pieczęć na swoim sercu, jak pieczęć na swoim ramieniu. Zaprosił cię do tego, byś była w świecie świadkiem Jego miłosiernej miłości, której owocem jest życie wieczne. Obdarował cię tą miłością, a ty tę miłość przyjęłaś. Wybrał cię nasz Pan Jezus Chrystus, ponieważ chciał, abyś szła z Nim i wraz z Nim zbawiała świat - mówił hierarcha.

  - 25 lat zakonnej służby to czas pełni życia. Zawiera w sobie działania, pracę, modlitwę, cierpienia i upokorzenia. Znamy siostrę Laurę. Jest dzielna i energiczna. Cechuje ją śląski upór i stanowczość, gorliwość w pracy i gotowość pełnienia wszelkich zadań. Dziękujemy siostrze. Trafność odpowiedzi siostry na głos powołania potwierdza 25 lat życia w zgromadzeniu. Niech serce siostry zawsze będzie wypełnione radością - mówił na zakończenie Mszy św. abp Sławoj Leszek Głódź, przekazując siostrze list gratulacyjny.

  "Wielebnej siostrze Laurze Lach z okazji jubileuszu 25-lecia ślubów zakonnych w duchu wdzięczności za lata posługi podejmowanej w duchu charyzmatu zgromadzenia i umacnianie w ludziach nadziei, radości, nadziei i miłości Chrystusa Zmartwychwstałego gratuluję i błogosławię, przyzywając wstawiennictwa Matki Przenajświętszej i św. Jana Pawła II" - napisał w nim metropolita.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół