• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Jesteście światłością Kościoła

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 02.02.2017 21:30

  - Dziękujemy dziś Bogu za to, że mocą Ducha Św. wzbudza nadal w Kościele ten rodzaj powołania. To dalszy ciąg konsekracji chrzcielnej a zarazem droga, która prowadzi do radykalizmu i całkowitego oddania siebie Panu Bogu, Kościołowi i wspólnocie zakonnej - mówił do osób konsekrowanych abp Sławoj Leszek Głódź.

  Dziękczynna Eucharystia połączona z odnowieniem ślubów zakonnych zgromadziła 2 lutego w cysterskim kościele pw. MB Królowej Korony Polskiej przedstawicieli działających na terenie archidiecezji gdańskiej zgromadzeń i zakonów. Uroczystość była centralnym punktem obchodów przypadającego w dniu święta Ofiarowania Pańskiego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Sprawowanej głównie przez duchowieństwo zakonne Mszy św. przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź.

  W homilii metropolita przypomniał treść teologiczną przeżywanego święta. Jak zaznaczał, świadectwa z V w. mówią o tym, że chrześcijanie na wschodzie celebrowali je jako wspomnienie spotkania Jezusa z przedstawicielami Narodu Wybranego.

  - Jesteście często na obrzeżach Kościoła, na peryferiach ludzkiej egzystencji. Jesteście prorokami w tym świecie, bo przepowiadacie Królestwo Boże i pokazujecie, jak ma ono wyglądać w swojej doskonałości - mówił abp Sławoj Leszek Głódź   - Jesteście często na obrzeżach Kościoła, na peryferiach ludzkiej egzystencji. Jesteście prorokami w tym świecie, bo przepowiadacie Królestwo Boże i pokazujecie, jak ma ono wyglądać w swojej doskonałości - mówił abp Sławoj Leszek Głódź ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Życie konsekrowane przypomina drogę Narodu Wybranego, który opuszcza Egipt i idzie od Ziemi Obiecanej - ocenił hierarcha. Zaznaczał, że izraelici w grodze przez pustynię nie zawsze chcieli słuchać Mojżesza i narzekali, że Bóg każe na siebie długo czekać. - W życiu konsekrowanym musimy wyzbyć się narzekania, choć nie jest to łatwa droga. Jesteście własnością Pana Boga. Nie wolno zatem uciekać, ale trzeba iść drogami rad ewangelicznych, by być światłem świata i solą ziemi. Pan was poniesie na swoich skrzydłach tam, gdzie On sam będzie prawdziwą światłością, wiekuistym weselem, pełnią szczęścia i radości - zaznaczał.

  - Trudno wyobrazić sobie Kościół bez osób życia konsekrowanego. Jesteście światłością tego Kościoła. Stąd nasza wdzięczność i szacunek dla was. Dzisiaj w imieniu całej archidiecezji i całego Kościoła dziękujemy wam. Ciągle na nowo rozpalajcie ogień życia oddanego Bogu z miłości do innych. A Pan Bóg nigdy o was nie zapomni i to On was wynagrodzi - dodał na zakończenie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół