• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • O małżeństwie w Gdyni

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 09.02.2017 21:30

  W Kolegium Teologicznym rozpoczął się kurs dla narzeczonych "Radość miłości".

  - Kurs to cykl wykładów opartych na podstawie adhortacji papieża Franciszka "Amorislaetitia". Wykłady prowadzone są przez wykładowców kolegium, a także wykładowców Seminarium Duchownego oraz Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu teologii moralnej i pastoralnej, duchowości, prawa kanonicznego i prawa rodzinnego, psychologii oraz metod rozwiązywania konfliktów - wyjaśnia ks. dr Krzysztof Drews, dyrektor Kolegium Teologicznego w Gdyni.

  Cały kurs to w sumie 8 wykładów, które odbywają się w czwartki o godz. 18 w auli akademickiej przy ul. Armii Krajowej 46. Czterotygodniowy kurs obejmuje 4 spotkania, czyli 2 wykłady w trakcie jednego spotkania, z których każdy trwa ok. godziny. W poprzedniej edycji kursu wzięło udział ponad 160 uczestników.

  - Wykłady prowadzone są nie tylko przez księży, ale również przez osoby świeckie, które dzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem. To niezwykle ważne gdyż, jako praktycy przekazują młodym, czym jest małżeństwo, jak rozwiązywać konflikty, jak nawiązywać relacje z teściami, jak wychowywać dzieci, jak zachowywać w sobie czystość małżeńską, czy jak dzielić się obowiązkami - wymienia dyrektor.

  Ks. Drews podkreśla, że w małżeństwie nie da się uniknąć sytuacji konfliktowych, jednak dzięki dobremu przygotowaniu narzeczonych łatwiej je przezwyciężyć. - Nasi wykładowcy przekazują młodym, jak wyjść obronną ręką z kryzysu, aby małżeństwo przetrwało - podkreśla ks. K. Drews. 

  W kursie biorą udział nie tylko mieszkańcy Gdyni, czy nawet Trójmiasta. Narzeczeni zjeżdżają także spoza terenu diecezji gdańskiej. - To pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszą się nasze spotkanie. Dodatkowym czynnikiem zachęcającym jest fakt, że do kursu przystąpić można w dowolnym momencie - mówi dyrektor.

  Każdy wykład oparty jest o prezentację multimedialną, a na zakończenie kursu każda para otrzymuje adhortację papieża Franciszka "Amorislaetitia". Między jednym, a drugim wykładem organizatorzy zadbali o przerwę kawową. - Jest to moment, kiedy wykładowcy są do dyspozycji narzeczonych. Przed ślubem pojawia się wiele pytań, na które chętnie udzielimy odpowiedzi - podkreśla ks. Drews.

  Zapisy na kurs dla narzeczonych odbywają się pół godziny przed rozpoczęciem spotkania w sekretariacie kolegium. Narzeczeni otrzymują protokół, na którym potwierdzone zostanie uczestnictwo na danym wykładzie. W przypadku nieobecności na jednym ze spotkań, można odbyć je w kolejnym miesiącu.

  Terminy spotkań:

  I cykl

  Spotkanie I:   9 lutego

  Spotkanie II:  16 lutego

  Spotkanie III: 23 lutego

  Spotkanie IV: 2 marca

  II cykl

  Spotkanie I:   9 marca

  Spotkanie II:  16 marca

  Spotkanie III: 23 marca

  Spotkanie IV: 30 marca

  III cykl

  Spotkanie I:   20 kwietnia

  Spotkanie II:  27 kwietnia

  Spotkanie III: 4 maja

  Spotkanie IV: 11 maja

  IV cykl

  Spotkanie I:   18 maja

  Spotkanie II:  25 maja

  Spotkanie III: 1 czerwca

  Spotkanie IV: 8 czerwca

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół