• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Słudzy tajemnicy wiary

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 17.06.2017 16:08

  - Bądźcie umocnieniem dla tych, do których zostaniecie posłani. To nie jest praca na 8 czy 12 godzin. W wymiar waszej posługi wpisana jest heroiczność - mówił do kandydatów na diakonów bp Zbigniew Zieliński.

  Uroczystość święceń diakonatu zgromadziła w kościele św. o. Pio na gdańskim Ujeścisku wspólnotę seminaryjną, kapłanów oraz rodziny i przyjaciół przyjmujących święcenia alumnów. Przewodniczył jej bp Zbigniew Zieliński.

  - Posługa, którą powierza nam opatrzność, to przede wszystkim posługa tajemnicy wiary. Ona dokonuje się nie inaczej, jak tylko w czystym sercu i sumieniu - mówił w homilii bp Zieliński. - Wypełnienie tej posługi będzie możliwe tylko wówczas, gdy będziecie pamiętali słowa odwołujące się do słów naszego mistrza "Nie wyście mnie wybrali, ale ja was wybrałem" - zaznaczał.

  Biskup przypomniał, że w posłudze pasterza nade wszystko liczy się miłość do powierzonej owczarni. - Uczcie się miłości od tego, który jest jej źródłem - mówił, nawiązując do słów Jana Pawła II zawartych w "Tryptyku rzymskim".

  Modlitwa podczas Litanii do Wszystkich Świętych   Modlitwa podczas Litanii do Wszystkich Świętych ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Bez miłości nie tylko nie można zrozumieć powołania kapłańskiego, powołania diakona, ale przede wszystkim nie można tego powołania wypełnić - podkreślał hierarcha. - Jeżeli w waszą teraźniejszość wpiszecie myślenie o wieczności, wówczas niczego z tego, co teraz otrzymujecie, nie zaprzepaścicie. Stanie się wam to zadatkiem na szczęśliwe życie wieczne - zapewniał bp Zieliński.

  Po komunii w imieniu nowo wyświęconych diakonów głos zabrał dk. Fracesco Gallo. Po dziękczynieniu Bogu za dar powołania zwrócił się z podziękowaniami do wszystkich, którzy mieli swój udział kształtowaniu powołania nowych diakonów oraz tych, którzy przygotowali uroczystość święceń. Szczególne podziękowania skierował pod adresem byłego rektora seminarium, ks. prof. Grzegorza Szamockiego. Diakoni podziękowali także rodzicom za trud wychowania i kształtowania ich wiary.

  Modlitwa konsekracyjna   Modlitwa konsekracyjna ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość Na zakończenie uroczystości życzenia diakonom złożył ks. kan. Krzysztof Homoncik, proboszcz parafii. - Boża opatrzność sprawiła, że święcenia diakonatu przyjęliście w dniu wspomnienia św. Brata Alberta. Życzę wam z całego serca, byście naśladowali postać patrona dnia waszych święceń - mówił proboszcz. - Niech wierni, do których pójdziecie, będą waszym skarbem - podkreślał, nawiązując do słów św. diakona Wawrzyńca.

  - Dzisiejsza uroczystość to nie tylko radość z siedmiu nowo wyświęconych diakonów, ale także okazja do odkrycia tego wielkiego daru, jakim jest wspólnota Kościoła, w którym jesteśmy, żyjemy i mamy wzrastać - mówił przed błogosławieństwem bp Zbigniew Zieliński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół