• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nie zamierzamy rezygnować z pozycji lidera

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 17.11.2017 21:30

  - Bez pomysłów, pasji, mądrości, zaangażowania i lojalności naszych pracowników niczego byśmy nie osiągnęli - mówił Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding.

  Galą w Operze Bałtyckiej zarząd i pracownicy Stoczni „Remontowa Holding” uczcili 65-lecie istnienia firmy. Impreza była okazją do przypomnienia historii stoczni, ważniejszych osiągnięć i ludzi w niej pracujących.

  Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding, witając zgromadzonych gości, podkreślił, że sam związany jest z nią od ponad 50 lat, bowiem w 1962 roku odbył w niej swoją pierwszą praktykę studencką. Następnie opowiedział o przekształceniach, jakie zaszły w stoczni wraz z rokiem 1989.

  - 28 lat temu zapoczątkowaliśmy fundamentalne zmiany mentalnościowe, organizacyjne, strukturalne i własnościowe. Dzięki temu z przedsiębiorstwa państwowego staliśmy się firmą prywatną, zdolną do samodzielnego konkurowania na wolnym rynku - podkreślał prezes Soyka.

  - Przez całe lata 90. pracowaliśmy nad całkowitą zmianą modelu firmy. Starannie wybieraliśmy kadry kierownicze, budowaliśmy i szkoliliśmy zespoły ludzi z potencjałem. Pokonaliśmy wiele niebezpiecznych zakrętów i światowych kryzysów i teraz nie zamierzamy rezygnować z pozycji lidera - zaznaczał.

  - Pokonaliśmy wiele niebezpiecznych zakrętów i światowych kryzysów. Ochroniliśmy się przed skutkami ostatniej dekoniunktury w morskim sektorze wydobywczym. Przetrwaliśmy, ponieważ podejmujemy się ogromnych, nowatorskich i rentownych projektów - podkreślał Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding
  - Pokonaliśmy wiele niebezpiecznych zakrętów i światowych kryzysów. Ochroniliśmy się przed skutkami ostatniej dekoniunktury w morskim sektorze wydobywczym. Przetrwaliśmy, ponieważ podejmujemy się ogromnych, nowatorskich i rentownych projektów - podkreślał Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość W dalszej części spotkania odczytano list gratulacyjny od wicepremiera Mateusza Morawickiego. Następnie głos zabrała posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk, która podkreśliła, że Gdańska Stocznia Remontowa w sposób trwały uplasowała się w ścisłej europejskiej i światowej czołówce.

  - Za tym sukcesem stoją żywi ludzie, którzy od 65 lat każdego dnia na to pracują - mówiła.

  Uroczysta gala była także okazją do wręczenia nagród. Jedną z nich, w kategorii „Zasłużony dla Remontowej”, otrzymał abp Sławoj Leszek Głódź.

  - Dla Remontowej szczególnie zasłużył się ks. abp metropolita Sławoj Leszek Głódź. Wielki Polak, patriota, od wielu lat wspierający nas swoją mądrością, słowem i modlitwą. W ten symboliczny sposób chciałbym mu dzisiaj za to podziękować - tłumaczył prezes Soyka.

  W kategorii „Przyjaciel Remontowej” nagrodzono m.in. kpt. Zbigniewa Sulatyckiego, wiceministra transportu i gospodarki morskiej w rządzie Jana Olszewskiego, przewodniczącego Konwentu Morskiego, Henrykę Bochniarz, prezydent Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", Dorotę Arciszewską-Mielewczyk, szefową Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Dariusza Drelicha, wojewodę pomorskiego, Pawła Brzezickiego, zarządzającego PŻM, Mariana Krzaklewskiego, byłego przewodniczącego NSZZ "Solidarność", Krzysztofa Doślę, przewodniczącego Zarządu Regionu Gdańskiego "S" oraz Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół