• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ostateczne zwycięstwo należy do Boga

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 25.11.2017 20:00

  Uroczystą Mszą św. sobotę 25 listopada członkowie SNE "Z miłości Pana" podziękowali za 20 lat istnienia wspólnoty.

  Kilkadziesiąt osób zgromadziło się modlitwie w kościele św. Wawrzyńca w Gdyni. Eucharystii przewodniczył ks. dr Krzysztof Kinowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku.

  - Wracam do was z wielkim sentymentem, bo to właśnie tutaj, 19 lat temu, rodziło się moje powołanie. Jestem Bogu wdzięczny za wielki dar, jakim jest ta wspólnota - podkreślił rektor.

  I dodał, że wspólna modlitwa to najlepsze dziękczynienie za 20 lat działalności. - Dajmy się nadal prowadzić Bogu, gdyż tylko wtedy możemy mieć pewność, że idziemy w dobrym kierunku - podkreślił.

  Homilię wygłosił założyciel wspólnoty, obecnie wikariusz parafii Matki Bożej Bolesnej w Gdyni-Orłowie - ks. Wojciech Tychnowski.

  - Mija 20 lat od czasu, kiedy wspólnie zachwyciliśmy się Ewangelią i mam nadzieję, że mamy świadomość, iż zostaliśmy obdarowani, bo Bóg zaprosił nas do wsłuchania się w Jego słowo. Dane nam było spotkać się i doświadczyć Bożej miłości, a następnie, poprzez ewangelizację, podzielić się nią z bliźnimi - nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju - podkreślił ks. Tychnowski.

  Kaznodzieja podkreślił, że dzisiejsza kultura masowa odciąga wielu ludzi od Ewangelii. - Współczesny świat wytoczył walkę temu, co Boże. Zakorzenia się wśród nas materialistyczny humanizm, który gloryfikuje młodość, seks, pieniądze, władzę. Wielu daje się na to nabrać i odchodzi od wartości chrześcijańskich. Jednak niezależnie od tego, jak gęste i czarne chmury gromadzą się nad Kościołem, pamiętajmy, że ostateczne zwycięstwo należy do Boga i tych, którzy są wierni Jego przykazaniom - tłumaczył ks. Tychnowski.

  - Chciejmy więc Bogu podziękować za to, że od 20 lat ma dla nas cierpliwość - prowadzi nas jako wspólnotę wiary i zawsze nas wspiera. Dziękujmy za wszystko, co było naszym udziałem w ciągu tego czasu - wszystkie dni i godziny, za każdą Mszę św., za każde słowo, za tych, którzy nam to słowo głosili. Oby ta droga nadal trwała - podkreślił kaznodzieja.

  Wspólnota "Z miłości Pana" powstała w listopadzie 1997 roku i jest grupą charyzmatyczną, która swój charyzmat realizuje w modlitwie uwielbienia, dziełach głoszenia Dobrej Nowiny oraz w ramach Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i posłudze modlitwą wstawienniczą, m.in. w Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół