• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Kolęda popłynęła w Gdańsku

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 28.11.2017 22:42

  - Lubię Boże Narodzenie i kolędy. Znam "Przybieżeli do Betlejem", "Cichą noc" i "Gdy się Chrystus rodzi' - wylicza 6-letnia Lenka.

  We wtorek 28 listopada kilkaset osób wzięło udział w nagraniu koncertu kolęd "Płyń, kolędo", zorganizowanego przez Telewizję Polską. Zabytkowe wnętrze kościoła pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach zmieniło się nie do poznania. Wszystko za sprawą nowoczesnego sprzętu, m.in. kilkunastu kamer, oświetlenia, a także bożonarodzeniowej scenografii.

  Kościół wypełniony był po brzegi - najwytrwalsi skorzystali z miejsc stojących, byle tylko uczestniczyć w koncercie. - Nie spodziewałam się, że przyjdzie tyle osób. Ledwie udało mi się wejść do środka, więc o miejscu siedzącym mogłam zapomnieć - mówi pani Zofia, emerytka.

  Pani Lidka z mężem Pawłem i 6-letnią Lenką zajęli miejsce z boku sceny. - Może nie będziemy mieć najlepszego widoku na artystów, ale muzykę usłyszymy na pewno - uśmiecha się kobieta.

  - Lubię Boże Narodzenie i kolędy. Znam "Przybieżeli do Betlejem", "Cichą noc" i "Gdy się Chrystus rodzi" - wylicza Lenka. Mama zapewnia, że dziewczynka nie może się już doczekać, aż zaśpiewa z artystami. - Pytała, czy będzie mogła śpiewać, a kiedy powiedzieliśmy, że tak, nie mogła opanować radości - mówi pani Lidka.

  O ile żona pana Pawła nie ma artysty, na którego występ czeka, o tyle mężczyzna ma swoich faworytów. - To bezsprzecznie Golec uOrkiestra, bo ich występy są zawsze bardzo energetyczne - niezależnie od repertuaru - podkreśla.

  Ci, dla których zabrakło miejsca w kościele, mimo deszczu stali przed świątynią. - Dzięki temu, że jest tu ten telebim, możemy doświadczyć choć trochę, tej atmosfery, która panuje w kościele - mówi pan Mirek.

  Na widowisko złożyło się 26 najbardziej znanych, tradycyjnych kolęd i pastorałek, które od pokoleń są obecne w polskich domach w czasie wigilijnych spotkań. Uczestnicy koncertu mieli okazję usłyszeć czołówkę gwiazd polskiej sceny muzycznej z towarzyszeniem orkiestry pod batutą Grzegorza Urbana i chóru Sound'n'Grace.

  Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego. Koncert zostanie wyemitowany 24 grudnia w TVP.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Szolga
   29.11.2017 14:57
   Nie za wcześnie na koncert kolęd? Nawet się adwent jeszcze nie zaczął.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół