Nowy numer 20/2022 Archiwum

Droga Krzyżowa z archikatedry oliwskiej

Rozważania, nawiązujące do aktualnie przeżywanego czasu pandemii koronawirusa, przygotował bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

Poniżej publikujemy pełną treść rozważań Drogi Krzyżowej, którą w piątek 3 kwietnia w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku poprowadził bp Szlachetka:

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Jak w każdy Piątek Wielkiego Postu gromadzimy się na nabożeństwie drogi krzyżowej. Ten obecnie trudny czas sprawił, że nasze domy stały się częścią tej katedry. Może jest taki zamysł tego czasu, abyśmy lepiej odkryli prawdę, że nasze domy też powinny być częścią Kościoła, bo Kościół to Chrystus i my w Nim. Wszystkich uczestników tej wielkopostnej modlitwy serdecznie pozdrawia metropolita gdański, który ze względu na stan zdrowia łączy się z nami w tej transmisji przygotowanej przez „Gościa Gdańskiego”.

Intencję tej naszej dzisiejszej modlitwy określę słowami samego Papieża Franciszka: "Módlmy się za tych ludzi, którzy bez wątpienia zapisują dziś decydujące wydarzenia naszej historii. A są nimi: lekarze, pielęgniarze i pielęgniarki, pracownicy supermarketów, sprzątaczki, opiekunki, przewoźnicy, stróżowie porządku, wolontariusze, księża, zakonnice i bardzo wielu innych, którzy zrozumieli, że nikt nie zbawia się sam. W obliczu cierpienia, gdzie miarą jest prawdziwy rozwój naszych narodów, odkrywamy i doświadczamy modlitwy arcykapłańskiej Jezusa: "aby wszyscy stanowili jedno" (J 17, 21)".

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama