• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Bądźmy bogaci w miłosierdzie

  Jan Hlebowicz

  dodane 07.04.2013 21:47

  ‒ Podobnie jak Chrystus bogaty w miłosierdzie starajmy się z miłością podchodzić do drugiego człowieka. Bo nasza wiara przejawia się w dobrych uczynkach ‒ mówił w czasie homilii arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski.

  Odpust w gdańskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego rozpoczął się od procesji ulicami parafii Zmartwychwstania Pańskiego z obrazem „Jezu, ufam Tobie”. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp senior Tadeusz Gocłowski.

  Arcybiskup mówiąc o Bożym Miłosierdziu odwołał się do encykliki Jana Pawła II „Redemptor hominis”. Tłumaczył, że ukazuje ona wielką wartość człowieka, którego sam Bóg odkupił poprzez mękę i zmartwychwstanie swojego syna Jezusa Chrystusa. Abp Tadeusz Gocłowski podkreślił także, że każdy z nas powinien naśladować Boga w Jego miłosierdziu.

  W tym kontekście arcybiskup nawiązał do niedawno rozpoczętego pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. ‒ Papież przyjął imię Franciszka, by przybliżyć ludziom prawdę jaką jest ewangeliczna służba drugiemu człowiekowi. Ukazał ją powołując się na niezwykły przykład biedaczyny z Asyżu, który poprzez pomoc potrzebującym wypełnił wielkie Boże zadanie ‒ mówił abp Tadeusz Gocłowski.

  Arcybiskup stwierdził, że w czasie swojej 30. letniej posługi biskupiej zaobserwował wiele przykładów ludzkiego miłosierdzia na terenie Trójmiasta. Szczególnie podkreślił działalność Domu Samotnej Matki w Gdańsku-Matemblewie i Caritas Archidiecezji Gdańskiej. ‒ Ze wzruszeniem przypatruję się młodym ludziom, którzy jako wolontariusze nie boją się trudnej służby pomagając chorym i cierpiącym. Dziękujemy Bogu za waszą wrażliwość i dobroć ‒ zwrócił się do przedstawicieli Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas biorących udział w liturgii.

  Po uroczystości na wszystkich wiernych czekał słodki poczęstunek.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół