• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Chcą być jak Święta Rodzina

  Jan Hlebowicz

  dodane 02.12.2013 14:21

  - Bóg chce nas prowadzić, tak jak prowadził Świętą Rodzinę. Musimy mu tylko na to pozwolić - mówi Jarosław Milczek, współorganizator rekolekcji.

  W Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie 1 grudnia odbyło się pierwsze adwentowe spotkanie rekolekcyjne dla par oczekujących potomstwa i rodzin z małymi dziećmi.

  Konferencję poprowadzili małżonkowie z długoletnim stażem Beata i Jarosław Milczek. Ich zdaniem najważniejsze w budowaniu szczęśliwej i trwałej rodziny jest właściwe ustawienie hierarchii życiowych priorytetów. - Na pierwszym miejscu musi być Bóg, później małżonek, następnie dzieci. Listę zamyka praca - wyjaśnia pan Jarosław. - Zachowanie takiego porządku pozwoli rodzicom poradzić sobie w każdej trudnej sytuacji - uzupełnia pani Beata.

  Kolejne spotkania odbędą się 8 i 15 grudnia. Zostaną poświęcone tematowi relacji mąż-żona a nowy członek rodziny, współpracy rodziców z Duchem Świętym oraz sposobom wychowania małego dziecka. W czasie rekolekcji organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci w wieku 3-12 lat.

  Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w 1998 roku w Gdańsku Matemblewie. Jej celem jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego. - Patronem naszej wspólnoty jest Święta Rodzina, którą stawiamy sobie za wzór, punkt odniesienia - podkreśla Jarosław Milczek. W swym nauczaniu wspólnota opiera się na Piśmie Świętym, nauczaniu Kościoła, doświadczeniach własnych oraz innych chrześcijan. - Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr - we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie - informuje J. Milczek.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół