• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dla Kościoła, dla ludzkości

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 12.01.2014 07:43

  - Świętość życia i świętość małżeństwa to wartości, których należy strzec, pielęgnować i bronić. Gender to nie są wymysły biskupów. To sprawa bardzo poważna - mówił podczas uroczystości abp Sławoj Leszek Głódź.

  Kilkaset osób wzięło udział 11 stycznia w gali wręczenia odznaczenia Pro Ecclesia et Populo. Uroczystość odbyła się w gdańskim Dworze Artusa.

  Wśród uhonorowanych znaleźli się przedstawiciele wspólnot i stowarzyszeń katolickich, którzy poprzez swój pozytywny wkład ubogacili działanie lokalnego Kościoła.

  - Ich przykład jest bardzo potrzebny w świecie, który ma problem z egoizmem. Świat mówi: żyjmy dla siebie, żyjmy jak najwygodniej. Fakt, że liczba uczestniczących w spotkaniu wciąż wzrasta, oznacza, że nie mamy problemu z tym , kogo honorować - mówi Antoni Szymański, przewodniczący kapituły odznaczenia.

  - Nie jesteśmy pustynią. Mimo wyjaławiania całej społeczności w różnych wymiarach z elementu religijnego, ta nasza uroczystość, która wiąże się z odznaczeniem Pro Ecclesia et populo, można znaleźć wielu, którzy godni są tego odznaczenia - tłumaczył metropolita.

  Laureaci tegorocznej edycji nagrody Pro Ecclesia et populo:

  Jolanta i Wojciech Kruk za wybitne zaangażowanie w Katolickim Stowarzyszeniu Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje”;

  Iwona i Krzysztof Dolewa za propagowanie dialogu prowadzącego do spotkania męża i żony oraz umacnianie ich więzi z Bogiem;

  Ryszard Bednarczyk za organizowanie Kościelnej Służby Porządkowej „Semper Fidelis;

  Ryszard Balewski za wielkie zaangażowanie na przestrzeni kilkudziesięciu lat w ruchach świeckich Kościoła katolickiego;

  Jerzy Jarzynka woluntariuszowi Duszpasterstwa Ludzi Morza w Gdyni za zaangażowanie w pomoc ludziom morza;

  Chór "STELLA MARIS" pod dyrekcją o. Józefa Wilczyńskiego SJ oraz Kasa Krajowa Spółdzielczej Kasy Kredytowo-Oszczędnościowej SKOK.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół