• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Czas modlitewnego wsparcia

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 01.11.2017 19:00

  - W tym dniu zadumy postarajmy się odkryć cnoty, którymi kierowali się święci, byśmy również mogli zasłużyć na laur wieczności z Bogiem - mówi bp Zbigniew Zieliński.

  Od procesji rozpoczęły się uroczystości na cmentarzu centralnym "Srebrzysko". Wierni zebrali się przy bramie wejściowej, aby w modlitewnym orszaku udać się na miejsce, gdzie odbyła się Msza św.

  Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Z. Zieliński. - Przybywamy dzisiaj na cmentarze całej archidiecezji, aby przeżywać wspólnie uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że te listopadowe dni to czas niesienia szczególnej, modlitewnej pomocy naszym bliskim zmarłym - mówił biskup. 

  Kaznodzieja zauważył jednocześnie, że wspominając z całym Kościołem tych, którzy odeszli do wieczności, powinniśmy jeszcze bardziej podziękować Bogu za dar świętych z naszego otoczenia. - Tych, którzy przekazali nam, niekiedy z wielkim poświęceniem, życie, a także tych, którzy nauczyli nas kochać i wierzyć. Chciejmy odkryć te wszystkie niezwykłe dary i złożyć je, w duchu dziękczynnej modlitwy, na ołtarzu w nadziei, że ta wdzięczność zachęci nas do godnego, przepełnionego Bożym miłosierdziem życia - podkreślił biskup.

  Dodał, że dzisiejsza uroczystość to także okazja, abyśmy modlitwą otaczali siebie nawzajem. - Za sprawą świętych oraz tego, jakim byli i są dla nas przykładem, jeszcze goręcej módlmy się o łaskę dobrego życia, a w konsekwencji łaskę nieba dla nas wszystkich - apelował biskup.

  Duszpasterz przypomniał również, że największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar naszej modlitwy i ofiary Mszy św., a także nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących.

  Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie od 1 do 8 listopada za pobożne, modlitewne nawiedzenie cmentarza. Warunkami uzyskania odpustu zupełnego jest wzbudzenie intencji jego otrzymania, bycie w stanie łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie w tym dniu Komunii św. oraz odmówienie "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" i modlitwy w intencjach, w których modli się każdego dnia papież.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół