• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ze świętymi w przyszłość

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 02.11.2017 15:17

  - Przeżywamy dzisiaj dzień wielkiej radości. Oddajmy cześć świętym. Także tym, których nie znamy z kalendarzy liturgicznych, kanonizacji czy beatyfikacji. Tym wszystkim, którzy cieszą się już chwałą nieba - mówił bp Wiesław Szlachetka.

  Mieszkańcy Gdańska, wierni trwającej od ponad 20 lat tradycji, zgromadzili się, by pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców wspólnie modlić się w intencji miasta.

  Podczas modlitewnego czuwania młodzież odczytała ważne słowa, wskazujące drogi realizacji powołania do świętości, sformułowane przez polskich świętych. Pod pomnikiem wartę honorową pełnili harcerze, trzymający w dłoniach płonące pochodnie.

  Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła schola dominikańska pod przewodnictwem o. Wojciecha Sznyka OP. Ona także poprowadziła Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

  Modlitwie pod Krzyżami przewodniczył bp Wiesław Szlachetka.

  - Powierzamy dzisiaj Bożej opiece i miłosierdziu wszystkie nasze sprawy oraz tych, którzy są nam bliscy, nasze miasto i całą ojczyznę - mówił bp Wiesław.

  - Zgromadziliśmy się tutaj, aby prosić o niebo dla tych, którzy oddali życie za wolność naszej ojczyzny, zwłaszcza za poległych stoczniowców. Wpatrujemy się też w niebo i wychwalamy Boga za łaskę świętości, którą On obdarował tak wielu naszych braci i sióstr, którzy cieszą się chwałą wieczną - podkreślał hierarcha.

  Biskup zaznaczył też, że modlitwa za wstawiennictwem świętych ma ogromną wartość. - Pismo Święte mówi, że wartość modlitwy zależy od świętości tego, który się modli. Dlatego właśnie modlimy się, wzywając ich orędownictwa - wyjaśniał.

  - W modlitwie, którą wspólnie odmówiliśmy znalazło się wspomnienie św. Wojciecha i chrztu gdańszczan. Ta modlitwa ogarnia pokolenia minione. A wpatrując się w przeszłość, lepiej widzimy przyszłość. Ta modlitwa jest nam, wędrującym przez ziemię do Bożego Królestwa, szczególnie potrzebna - zaznaczał bp Wiesław.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół