Nowy numer 48/2020 Archiwum
 • velario-new
  12.09.2019 19:53
  "wstydem jest, że nie przyjęto uchwały o nadaniu honorowego obywatelstwa Lechowi Kaczyńskiemu" - a czy nie na tym właśnie polega wolność, że można to honorowe obywatelstwo nadać, ale można go też nie nadać? I oto zaraz potem pan Sellin sam sobie odpowiada, że "wolność jest ograniczana w różny sposób".
  doceń 11
 • velario-new
  12.09.2019 19:55
  Jeszcze jedno: czytając "GN" zaczynam odnosić wrażenie, że kampanię wyborczą w Polsce prowadzi tylko jedna siła polityczna... (you know what I mean:)
  doceń 15
 • Jacek_Z
  12.09.2019 20:28
  Nasza "gospodarka morska" buduje już prom (tylko ze stępki jakiś szkodnik, sypiący piach w tryby, tabliczkę ukradł - stąd opóźnienie) i lodołamacze. Byle tylko srebrnej taśmy nie zabrakło w sklepach budowlanych.
  doceń 13
  • Anonim (konto usunięte)
   12.09.2019 21:16
   Warto przypomnieć sobie historię sprzedaży Stoczni Gdańskiej ukraińskiej firmie ISD.
   • Katolik k
    13.09.2019 06:53
    ale wyborcy PiS i tak twierdza,ze to Tusk sprzedal.
    doceń 12
    0
 • AFU
  12.09.2019 21:01
  AFU
  Boję się tych zapowiedzi wprowadzania w Polsce dobrobytu. To najlepszy sposób by przegrać jeśli nie te, to kolejne wybory. Polacy wcale nie chcą by było im dobrze. Uwielbiają narzekać, jątrzyć, obrzucać kogoś najgorszymi obelgami, jeśli nie za winy prawdziwe, to chociaż zmyślone. Bezinteresowna polska nienawiść i pogarda. "Co ja ci człowieku takiego dobrego zrobiłem, że mnie tak nienawidzisz?" To pytanie tak często pada i jest tak prawdziwe chyba tylko w tym dziwnym kraju potępieńców nad Wisłą. Nie tylko z nimi, ale i dla nich, niczego dobrego nie da się i nie warto robić. Nigdy nie okażą wdzięczności ani chęci wspólnego wzięcia się do roboty. Każdy będzie ciągnął nieszczęsną betoniarkę w swoją stronę, jak na alegorycznym obrazie Dudy Gracza. W owczym pędzie popędzą za jakimś dziwnym ludzikiem z obcej planety który obieca im wszystko co nie jest im do niczego potrzebne. A że niepotrzebne, to nie będą się domagać spełnienia obietnic, o których wiedzą że nikt nie ma zamiaru ich spełniać. Tym sposobem ktoś kto ich nie spełni zyska wśród klienteli pełną wiarygodność i poklask. Bo zrobił dokładnie to czego oczekiwali. Albo zrobił coś jeszcze bardziej przeciwnego zapowiedziom, czego spodziewali się jeszcze bardziej. Taak, to idealny kandydat do władzy.
  doceń 6
 • Anonim (konto usunięte)
  12.09.2019 21:12
  Jedyną znaną drogą do dobrobytu jest praca. Nie da się prawem zadekretować dobrobytu. Mamy już teoretycznie za sobą okres, gdy był w Polsce dobrobyt socjalistyczny, ale jak widać z sondaży wielu nadal wierzy w państwową mannę i prawem zapisany dobrobyt.
  Dla przykładu już cztery lata usilnie PIS "odbudowuje" w Gdańsku ten przemysł morski, ale jakoś mieszkańcy Gdańska w to nie wierzą skoro PISu nie wybierają. Co ciekawe, w Gdańsku przemysł morski istnieje cały czas, tyle tylko że prywatny, a nie budowany dekretami.
  doceń 16
 • Józef K.
  12.09.2019 21:16
  Przypomina mi się taki dowcip Mleczki sprzed wielu lat . Na murach obronnych zamku stoi Władca, a przed rozciąga się rozległy ciemny tłum . A On rzecze : Mianuję was wszystkich magistrami. Tak to władcy mają.
  doceń 12
 • Katolik k
  13.09.2019 05:52
  kiedys Lepper powiedzial,ze jak nie ma pieniedzy to sie je dodrukuje i bedzie dobrze.Dzis Kaczynski w imie tej idei buduje gospodarke podnoszac minimalne pensje a tym samym oplaty ZUS i pozostale ceny aby dogonic Zachod.Nierozumie jak zwykle,ze Polska bedzie sie rozwijac dopoki tania sila robocza i tanie towary beda sprzedawac sie na Zachodzie.Nie wystarczy wybudowac stocznie i budowac statki.Trzeba miec na nie zbyt.Niestety jakosc polskich towarow jest caly czas krok za zachodnimi i tylko niska cena powoduje,ze sie sprzedaja.Jednak to juz sie zrownuje.I towary zostana w magazynach.A wtedy bedzie problem.Polska poraz kolejny popelnia wielki blad.Zaprzestala inwestycji w rozwijanie technologi a poszla w socjal jak kiedys dzis placzaca Grecja.
  doceń 13
  • Anonim (konto usunięte)
   13.09.2019 08:01
   Tyle że racjonalne argumenty nie trafią tak, gdzie bazując na emocjach wmawia się np. państwo dobrobytu bez pracy.
   doceń 10
 • Gosc
  13.09.2019 07:21
  Stepka juz chyba zardzewiala, a place minimalna bedzie kto wyplacal? Rzad bez pojecia o podstawach ekonomii (inflacja juz teraz rosnie). Przeciez niezadowoleni przedsiebiorcy maja zlikwidowac interesy, niezadowoleni lekarze wyjechac... Widac rzad bedzie kazdemu wyplacal te 4 tysiace, czy sie stoi czy sie lezy...
  doceń 11
  • elle1
   16.09.2019 11:37
   No lekarze to akurat będą zadowoleni, bo oni nikogo zatrudniać nie muszą, a pacjenci będą mieli więcej kasy, więc wzrośnie popyt na prywatne usługi, nie tylko lekarzy z resztą. Pracodawcy nie zlikwidują interesów tylko będą musieli sami zasuwać za te swoje psie grosze, zamiast jeździć na wakacje, chyba że ruszą głową i stworzą bardziej wydajne miejsca pracy, a jak nie oni to stworzą je inni, bo generalnie popyt wewnętrzny wzrośnie. Niskie płace są barierą rozwoju rynku wewnętrznego. Na Polskę trzeba spojrzeć jak na ogromny rynek zbytu w tej chwili zduszony. Byle tylko podaż nadążyła za popytem.
   • Anonim (konto usunięte)
    16.09.2019 11:44
    Płace wynikają z efektów pracy. Zadekretowanie wyższych zmieni jedynie poziom inflacji i wyrzuci z rynku pracy tych najsłabszych i najmniej wykształconych. Inflacja zaś uderzy w emerytów, rencistów i matki żyjące z 500+.
    Tego uczy się na zajęciach z ekonomii i to w wielu krajach się przerabia.

    ps. mit tego złego pracodawcy sięga czasów komuny. Wolę jak pracodawca jeździ na wakacje i umie zarządzać biznesem, niż jak zasuwa za marne grosze. Bo to drugie pokazuje jedynie, że nie powinien być pracodawcą.
    doceń 4
    0
 • Polak
  13.09.2019 11:45
  Konfederacja=PolskaRacja
  doceń 1
 • podajnik
  13.09.2019 11:51
  Trolowe kółko wzajemnej adoracji dyskutuje samo z sobą.
  • Anonim (konto usunięte)
   13.09.2019 15:45
   Możemy podyskutować o tym jak poczują się nauczyciele kontraktowi (wynagrodzenie zasadnicze 2862 zł brutto) gdy najniższa płaca w Polsce wyniesie 2650 zł.
   Możemy podyskutować jak poczują się emeryci z emeryturą na poziomie dzisiejszej płacy minimalnej gdy okaże się, że tak dużo stracili.
   No i warto zapytać się przedsiębiorców skąd wezmą pieniądze na obligatoryjne podwyżki płac swych pracowników.
   • Gosc
    13.09.2019 18:20
    Zwolnia polowe, zeby druga polowa miala podwyzki, a potem zwina interes. Przeciez wedlug Nadprezesa zyjacego od lat jak paczek w masle z pieniedzy podatnikow, jesli nie maja na ZUS, to nie nadaja sie na przedsiebiorcow. Moze poslami zostana, albo partie zaloza? To zdaje sie, super interes.
    doceń 6
    0
  • Katolik k
   13.09.2019 16:08
   to,ze obrazisz kogos nie uczyni cie lepszym.Za to publicznie obnazy twoja osobowosc.
   doceń 3
 • fan_GN
  13.09.2019 21:30
  PiS ma jedną podstawową zaletę, mówią o sprawach ważnych dla milionów ludzi. Program 500+ dotyczy ilu milionów Polaków?, kilkunastu?, 13 emerytura podobnie, najniższa płaca 1,5 miliona, a o czym mówią politycy opozycji?. Drugą zaletą jest to że ci politycy dotrzymali obietnic wyborczych, tych najbardziej nośnych, a opozycja?. Jak PiS nie osiągnie 50-60% w wyborach będę zdziwiony. Sondaże są robione w dużych miastach, więc do tych 45% poparcia trzeba pewnie z 10% doliczyć. Tak było przy ostatnich wyborach.
  • BARAT
   14.09.2019 17:21
   Opozycja obiecuje jeszcze więcej, a właściwie wszystko wszystkim, tyle że w sposób oczywisty bez żadnych szans na realizację obiecanek. W ogóle nie o nie tu chodzi, to widoczna dla każdego próba oszustwa i wyłudzenia głosu wyborcy, przy której metoda na wnuczka jawi się jako majstersztyk oszukańczej zmyślności. Tu robi się wszystko na rympał, szyje papierowym sznurkiem a nie nićmi, nie dbając o żadne pozory wiarygodności. Nawet wyborcy opozycji z wyborów samorządowych i europejskich na własnej skórze już zdążyli się przekonać na kogo zmarnowali swoje głosy. Zawiedzeni powinni być i warszawiacy z zatkaną rurą i brakiem szans nawet na pół nowej linii metra, i tęczowi których postulaty szanse mają dokładnie takież, wreszcie zwykły obywatel co nie ma klapek nienawiści na oczach w końcu będzie miał dość robienia z siebie balona i traktowania jak osobę umysłowo niepełnosprytną. Jeśli jesteśmy choć trochę podobni do naszych bratanków z Węgier, a dlaczego mielibyśmy być większymi od nich frajerami, to przed lokalami wyborczymi zobaczymy tak jak tam długie kolejki ludzi pragnących wreszcie przerwać festiwal oszustw i nienawiści i dać Polsce większość konstytucyjną by wreszcie dokończyć proces naprawy i budowy polskiego Państwa jakiego dziś Polacy chcą i potrzebują.
   • FAN_GN
    14.09.2019 19:30
    Nie jestem biegłym obserwatorem polityki, ale nikt rozsądny na poważnie nie traktuje słów Pana Schetyny, a czy lewica kiedykolwiek mówiła coś o ważnych sprawach?, albo KUKIZ 15?. Ja przynajmniej ze strony lewicy słyszałem tylko o jawnej antykościelnej mowie, o związkach partnerskich i aborcji. Aborcja to prawda ważna sprawa, ale ja się tym procederem brzydzę, więc ci ludzie mnie swoimi poglądami odstraszają. Co do KUKIZ 15 to nie wiem nawet jakie poglądy ma ta partia.
    doceń 1
    0
   • Anonim (konto usunięte)
    15.09.2019 06:25
    " nikt rozsądny na poważnie nie traktuje słów Pana Schetyny," - dyskredytowanie sporej części społeczeństwa głosującego inaczej niż na przewodnią siłę narodu to efekt postkomuny.

    "Ja przynajmniej ze strony lewicy słyszałem tylko o jawnej antykościelnej mowie," a ze strony przeciwnej tylko mowę przeciw LGBT.
    doceń 5
    0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy